O NAS

Jarosław Wesołowski

Jarosław Wesołowski

Psychotraumatolog, Psychoterapeuta uzależnień

Tel. 721 730 777
jarekwesolowski@wp.pl

Jarosław Wesołowski

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień (nr certyfikatu 938, PARPA). W 2005 roku rozpocząłem współpracę z Ośrodkiem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wejherowie. Od 2008 roku pracuję jako psychoterapeuta uzależnień w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni.

Od 2015 roku uczestniczę w szkoleniu z zakresu psychotraumatologii prowadzonym przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku. Fundacja posiada akredytację Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium. Szkolenie to pozwala mi kształcić umiejętności niezbędne w pracy psychoterapeutycznej z szeroko pojętą traumą – różnymi bolesnymi, raniącymi zdarzeniami mającymi miejsce na przestrzeni całego życia, od poczęcia do wieku senioralnego.
W swojej pracy cenię dyskrecję, zaufanie i indywidualne podejście do każdej, zgłaszającej się po pomoc osoby. W gabinecie pracuję psychoterapeutycznie indywidualnie i grupowo. Preferuję spotkania minimum jedno w tygodniu oraz łączenie pracy indywidualnej z pracą grupową.
Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałyby zająć się m.in.: stanami lękowymi, stanami depresyjnymi, zaniżonym poczuciem sensu życia, natrętnymi myślami, skłonnością do zamartwiania się, kryzysami życiowymi, trudnościami w relacjach, trudnościami w związkach, trudnościami w sferze emocjonalnej, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami jedzenia i uzależnieniami. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Piotr Szypiorowski

Piotr Szypiorowski

Psychoterapeuta uzależnień

Tel. 664 525 000

p.szypiorowski@gmail.com

 Piotr Szypiorowski

Jestem absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Polsko-Niemieckiego Instytutu Terapii Uzależnień, powołanego przez międzynarodową organizację federacyjną Błękitny Krzyż. Uzyskałem kwalifikacje specjalisty psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA nr: 1838), a także realizatora Programów Ograniczania Picia (ukończyłem szkolenie zgodne z zaleceniami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). W codziennej pracy terapeutycznej specjalizuję się w pomocy osobom mającym trudność z: uzależnieniami chemicznymi (alkohol, narkotyki, dopalacze), hazardem (zakłady bukmacherskie, gra na automatach, kasyna on-line), a także uzależnieniami behawioralnymi (internet, zakupy, gry).
Pomagam w osobistych trudnościach osobom uzależnionym, partnerom i partnerkom osób uzależnionych, a także dorosłym osobom, które kiedyś wychowywały się w rodzinie z problemem uzależnienia (DDA).
Jestem realizatorem innowacyjnego Programu Ograniczania Picia. Jest to oferta skierowana do osób, które zaniepokojone są charakterem swojego picia, a także do tych, którzy nie są zdecydowani na program terapeutyczny oparty na pełnej abstynencji.
Od 2014 roku skutecznie pomagam osobom chcącym zrezygnować z nałogowych zachowań, a także udzielam poradnictwa w tym zakresie. Prowadzę psychoterapię współuzależnienia dla członków rodzin osób uzależnionych. Doświadczenie zdobywałem w publicznej Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, a także w programie psychoterapii stacjonarnej w Centrum Psychoterapii. Pracuję poprzez indywidualne sesje psychoterapii oraz sesje grupowe. Regularnie prowadzę grupowe warsztaty umiejętności. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W roku 2016 asystowałem Przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień. W latach 2017 – 2018 pełniłem funkcję członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

KONTAKT

Poradnia Rodzinna OPTIMUM
ul. Sobieskiego 227
84-200 Wejherowo

Numer księgi rejestroweJ: 000000186344

NIp:5881550765
REGON:220337150

Jarosław Wesołowski
poradnia.optimum@gmail.com

Formularz kontaktowy

5 + 1 =

Gabinet jest przyjazny osobom
z niepełnosprawnością ruchową. Obiekt wyposażony jest w windę
i wygodne podjazdy.